Artykuł w „Samorządzie”

”Mieszkaniec naszej gminy ze Złotym medalem Długodystansowych Mistrzostw Polski.

Krystian Kubica, trzynastoletni mieszkaniec Tulec, wraz z klubowym kolegą z sąsiedniej gminy Swarzędz – Marcelim Krawcem, już ze swoich pierwszych zawodów takiej rangi wrócili ze złotym medalem. W trakcie Długodystansowych Mistrzostw Polski, które odbyły się 18-19 maja 2019 roku w Wolsztynie, stanęli na najwyższym podium w wyścigu kanadyjkarskich dwójek na 5000m przed osadami z Nowej Soli i Elbląga dumnie reprezentując klubowe barwy Warty.

Krystian swoją przygodę z kanadyjką zaczął prawie 5 lat temu, gdy jako 8 letni chłopiec trafił pod skrzydła swojej pierwszej trenerki Ewy Bresińskiej (obecnie pod opieką Jej ojca Dariusza Bresińskiego). Pierwszy trening (ku przerażeniu mamy!) od razu na rzece Warta. Ta najtrudniejsza z dyscyplin wioślarskich wymagała dużego samozaparcia, szczególnie na początku. Krystian musiał się nauczyć nie tylko techniki wiosłowania, ale co najtrudniejsze – utrzymania równowagi  w łódce… (nieoczekiwane kąpiele są więc wpisane w naukę). Treningi jednak to nie tylko zajęcia na wodzie. To także siłownia, biegi i basen. Krystian zaczynał od trzech treningów tygodniowo, aktualnie jest ich siedem. Od września 2018 uczęszcza do Szkoły Sportowej nr14 w Poznaniu, co daje mu możliwość połączenia godzin lekcyjnych z zajęciami sportowymi. Pierwszy trening rano o godz. 07:30, potem szkoła i często drugi trening, koniec o 18:00. Dochodzą jeszcze obozy kondycyjne: wiosną, latem i zimą. Liczne zajęcia nie przeszkadzają mu w osiąganiu bardzo dobrych wyników w nauce i rozwijaniu kolejnych pasji takich jak nurkowanie. Nie ma czasu na nudę! Dyscyplina i dobra organizacja to podstawa przy takim funkcjonowaniu. Klub staje się drugim domem, koledzy sportowcy to bracia i siostry, a trenerzy drudzy rodzice! Czy warto? Bez wątpienia! Sport uczy samodzielności, systematyki i pokory, współzawodnictwa, gry fair play oraz szacunku dla innych.

Jesienią 2016 roku do klubu dołączył jego obecny partner Marceli i od tej pory nie schodzą z podium. Indywidualnie też. Zwycięstwa i medale to wisienka na torcie! W sumie medali jest aż 34, ale najbardziej cieszy ostatnie zwycięstwo  i  MISTRZOSTWO POLSKI!!!!! …a sezon dopiero się zaczyna!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *