Artykuł w gazetce gminnej „Samorząd”

Mieszkaniec Tulec z dorobkiem 4 złotych medali Mistrzostw Polski w 2019 roku.

Ten rok to dowód na to, że konsekwentna, ciężka praca przynosi efekty. Kiedy we wrześniu 2018 roku Krystian Kubica mieszkaniec Tulec i stypendysta Gminy Kleszczewo, zmieniał szkołę na sportową liczył na możliwość połączenia częstych treningów i nauki. Podczas pierwszej wizyty w szkole jego uwagę przykuły portrety uczniów z wybitnymi osiągnięciami w sporcie i nauce. Już wtedy obiecał sobie, że za rok jego zdjęcie też tam będzie. I dopiął swego. A nie było to łatwe. Codzienne treningi o 7:15, potem szkoła, a czasem i trening popołudniu. W soboty też nie było wolnego. Zajęcia na wodzie, basen, biegi, siłownia czy ergometry. Udział w obozach, rankingach kajakarzy i najważniejsze – zawody. Sezon zaczyna się w kwietniu i trwa do końca września. W tym roku po raz pierwszy, z racji wieku, mógł wziąć udział w zawodach na szczeblu ogólnopolskim.  19 maja w Wolsztynie w trakcie XXXV Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie zdobył wraz z kolegą z osady Marcelim Krawcem na dystansie 5 km swój pierwszy złoty medal tej rangi. Nie mógł jednak odpocząć. Ostro trenował dalej na obozie by 20 lipca podczas Mistrzostw Polski Młodzików wywalczyć dwa kolejne złota, na dystansie 2 km w osadzie dwu- i czteroosobowej. Zasłużył na wakacje. Raptem 3 tygodniowe, bo od września kolejne starty i kolejne sukcesy. 1 września odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, gdzie w kategorii C2 2000m uplasowali się na najniższym stopniu podium przegrywając tylko z osadami od nich starszymi. Natomiast w pięknym stylu wygrali 33 Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym w Opolu na dystansie 8 km. Krystian z Marcelim tworzą team doskonały. Nie straszne im wiatry, deszcze czy skrajne temperatury. Te przeciwności losu tylko kształtują ich charaktery. Mamy nadzieję, że to tylko piękny początek i z nadzieją będziemy śledzić ich dalsze sportowe zmagania. Życzymy sukcesów!”