W „Samorządzie” o Krystianie

Krystian Kubica z podwójnym złotem podczas Mistrzostw Polski Młodzików.

W dniach 25-26 lipca na Torze regatowym Malta odbyły się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i 19. Mistrzostwa Młodzików w Kajakarstwie. Do rywalizacji stanęło 59 klubów z całej Polski. Zawody w tym roku przebiegały inaczej niż zwykle ze względu na wprowadzony reżim sanitarny. Była specjalnie wyznaczona strefa dla zawodników, trenerów, sędziów i obsługi. Zawody podzielone były na dwa bloki i młodzież nie spotykała się z młodzikami. Medale zwycięzcy zakładali sobie sami, bez podium i bez kibiców. Dobrze, że strefa w obrębie mety była dostępna dla wszystkich i tam nie brakowało emocji. Młodzi Warciarze dali w tym roku czadu i po każdym starcie mogli cieszyć się medalem. W sumie zdobyli 5 krążków (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy) i w klasyfikacji medalowej młodzików uplasowali się na 2 pozycji w Polsce ustępując miejsca tylko Posnanii, która zdobyła jeden brązowy medal więcej. Mieszkaniec Gminy Kleszczewo i reprezentant Warty, Krystian Kubica, stanął na najwyższym podium dwukrotnie podczas tych zawodów i wrócił do domu z dwoma złotymi krążkami. Okazało się, że mimo pandemii, przez długi czas z wirtualnym kontaktem z trenerami, bez pływania na wodzie, z wiosłowaniem na sucho, biegami na bieżni i prowizoryczną siłownią można osiągnąć sukces jeśli tylko solidnie się pracuje. Ogromnym wsparciem w tym roku okazało się stypendium sportowe przyznane przez Wójta Gminy Kleszczewo, które pozwoliło na zakup niezbędnego sprzętu do ćwiczeń w domu i trzymania formy. Przed Krystianem kolejne starty i oby dobra passa trwała, a COVID-19 nie pokrzyżował mu planów. Jeśli chcesz bliżej poznać sylwetkę Krystiana, zobaczyć jak trenuje, dowiedzieć się kiedy można zobaczyć jego zmagania na wodzie na żywo albo sponsorować go w spełnianiu sportowych marzeń zapraszamy na jego stronę –  krystiankubica.pl.”