Biografia


Krystian Kubica, urodzony 8 maja 2006 roku w Poznaniu, to kanadyjkarz, który od najmłodszych lat wykazywał się niezwykłym talentem do pływania i zapału do rywalizacji. Już w wieku 10 lat wyróżniał się na lokalnych zawodach, zdobywając liczne medale dla swojego klubu Warta.

Jego kariera nabierała tempa wraz z dojrzewaniem. Po udanych występach na krajowym poziomie przyszły sukcesy również na arenie międzynarodowej. Jego styl pływania, precyzja i determinacja sprawiały, że szybko stał się jednym z czołowych zawodników w dyscyplinie w swoim roczniku.

Przełomowy moment nadszedł w 2023 roku, gdy Kubica został zauważony przez trenera kadry narodowej maratonu. Na Mistrzostwach Europy zdobył wtedy brąz indywidualnie, a na Mistrzostwach Świata był czwarty w pojedynkę, a z klubowym kolegą Aleksem Wilgą wywalczyli srebro.

Rok 2024 zaczął od złota w C1 i srebra w C2 na Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym oraz złotem C1 5000m i brązem C4 500m podczas Międzynarodowych Regat w Bratysławie. Czekamy na dalsze sukcesy.

Scroll to Top