PASJE


Nurkowanie

Chęć nurkowania u Krystiana zakiełkowała gdy miał 10 lat. Wtedy po raz pierwszy miał okazję zobaczyć w akcji nurków poznańskiej Policji Wodnej. Brak czasu oddalił w czasie marzenie o podwodnym świecie. Po dwóch latach w końcu dostał w prezencie pierwszą lekcję nurkowania, by sprawdzić czy to na prawdę coś dla niego. Poradził sobie lepiej niż nie jeden dorosły i już było wiadomo, że nie może na tym poprzestać. Kurs nurkowy był dla niego jednym z najlepszych prezentów w życiu. Realizacja znów oddaliła się w czasie ze względu na obowiązki sportowe i szkolne, ale jak tylko skończył się sezon przystąpił do realizacji. Udało się bez problemu zaliczyć wszystkie lekcje praktyczne i wiedzę teoretyczną. A teraz zbiera kasę na kolejne!

Języki obce

Ulubionymi przedmiotami w szkole od zawsze były dla Krystiana języki obce. Angielskiego uczy się od przedszkola i obecnie przygotowuje się do egzaminu First Certificate in English (FCE). Po zmianie szkoły dołączył do klasy, która niemieckiego uczyła się już 3 rok, ale to nie przeszkodziło mu by stać się jednym z lepszych w klasie już w pierwszym roku nauczania. Predyspozycje i chęć nauki pewnie nie pozwolą mu w przyszłości poprzestać na tych dwóch językach. Już teraz interesuje go hiszpański, ale nie ma na niego czasu 😉 Jego marzeniem jest wyjazd na obóz językowy do Wielkiej Brytanii, ale póki co szuka sponsora…

Biegi z przeszkodami

Krystian jest wielkim fanem Ninja Warrior i chętnie w przyszłości sam wystąpiłby w takim programie. Ale póki co sprawdza się w biegach z przeszkodami w swojej kategorii wiekowej i ma z tego dużą frajdę. W końcu woda i błoto nie są mu obce.

Flyboard

Kolejna wodna rozrywka, która skradła serce Krystiana. Ten ekstremalny sport pozwala lewitować nad taflą wody i w zależności od stopnia umiejętności wykonywać akrobacje w wodzie i nad nią. Widowiskowa aktywność, która wymaga dobrej koordynacji ruchowej. Siłą napędową każdego Flyboarda jest skuter wodny o mocy co najmniej 100–150 koni mechanicznych. Swoboda ruchu na urządzeniu jest ograniczona długością węża (zazwyczaj około 18–23 metrów). Moc turbiny skutera jest wykorzystywana do wytworzenia dwóch strumieni wody pod ciśnieniem, które unoszą urządzenie nad powierzchnię wody i pozwalają na kontrolę toru lotu.

Scroll to Top